Odkryta dzisiaj nowość na pewno zabrała dech w piersiach osób, które działają na instagramie. Już niedługo w opisie waszych zdjęć może zabraknąć hashtagów.

Jak informuję Jane Manchun Wong na swoim twitterze, instagram testuje nowy sposób na umieszczanie hashtagów do zdjęć. W sumie sie nie dziwię. Osobiście, umieszczanie hashtagów w opisie zdjęcia było strasznie kłopotliwe. Opis wydawał się okropnie długi, nie zachęcał do przeczytania go do końca.

Użytkownik czytał pierwsze dwa zdania, a potem mimo zaciekawienia, rezygnował. Bo widział wielki blok tekstu, a pod nim kolejny blok z hashtagami.

Instagram wpadł na odkrywczy sposób! Wprowadzi hashtagi jako osobną opcję do zdjęcia, coś na zasadzie teraźniejszej lokalizacji. Dostaniemy totalnie nowe pole to wpisywania hashtagów.

Dzięki temu będziemy mieli łatwy podgląd na ilość zdjęć danego hashtagu, przez co będziemy wiedzieli jakie najbardziej opłaca się wybrać (zasięgowe, czy niszowe). Dodatkowo instagram będzie w łatwy sposób podpowiadał nam odpowiednie hashtagi na bazie opisu i być może zdjęcia.

CZADOWO. Zobaczcie jak to wygląda:

A wy co o tym myślicie? Dobre rozwiązanie? Czy nie koniecznie?

2 Comments

  1. Elena 21 września 2018 at 11:04

    Świetny wpis. Na pewno mi się przyda ponieważ też mam taki problem. 😉

    Reply
  2. Matt 25 września 2018 at 10:19

    Świetny pomysł ze strony twórców, mam nadzieję, że po fazie testów zostanie udostępniony dla wszystkich. Wreszcie zapanuje przejrzystość w opisach i będzie o wiele czytelniej. W 100% podzielam Twoją opinię. 😉

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *