Temat roślin w sypialni – to trudny temat, lecz mam nadzieję, że wystarczająco go wyjaśniłem w tym wpisie:

Rośliny w sypialni? Czy to dobry pomysł?

Reasumując go, dwutlenek węgla który jest wydzielany przez rośliny, w małych ilościach jest nieszkodliwy, a mylony z nim tlenek węgla… zabójczy. Więc głowa do góry, nie ma co się bać! Możesz już z powrotem wnieść swoje rośliny do sypialni 😉

Zaczynamy!

Numer jeden! Skrzydłokwiat, nie tylko posiada zdolność usuwania z powietrza groźnych toksyn (np. benzenu, formaldehydu, acetonu i trójchloroetylenu), ale też za pomocą dużych liści znakomicie podnosi wilgotność powietrza. A do tego pięknie kwitnie.

Numer dwa! Aloe Vera ostatnio wracająca do łask roślina, a wszystko za sprawą instagrama! Wygląda na prawdę niesamowicie na zdjęciach. Tak jak skrzydłokwiat usuwa z powietrza benzen i formaldehyd, a jego żel pomaga ukoić skórę – w przypadku braku kremu lub balsamu przy łóżku.

Numer trzy! Chamedora wyniosła, czyli palma wyniosła. Tak jak poprzednie rośliny, oczyszcza powietrze z toksyn, ale również pięknie wygląda i nadaje wnętrzu orientalnego klimatu. Produkt obowiązkowy! Bardzo łatwo dostępna jest w marketach budowlanych obi, castorama i przede wszystkim w IKEI. Cena również nie odstrasza, przeważnie jest to coś pomiędzy 50 a 70 zł za duży, półtorej metrowy okaz.

Numer cztery! Spider Plant! Jest bardzo łatwy w utrzymaniu i nie jest toksyczny dla twoich zwierząt. Więc wszyscy właściciele zwierząt domowych, nie bójcie się tej rośliny. Poza tym wyglądają tak fajnie, a nie zajmuje prawie wcale przestrzeni. Widziałem wiele aranżacji w których na przykład wisi nad łóżkiem, efekt wow!

Numer pięć! Filodendron pnący, co prawda ja swojego dopiero zacząłem hodować, lecz już w oczach wyobraźni widzę, jak cudownie będzie wyglądał pnący po jednej ze ścian nad łóżkiem. Ma również zdolność oczyszczania powietrza i rośnie dekoracyjnie, jeśli może być nad twoim łóżkiem? Czemu nie!

Dzisiaj to na tyle! Jeśli masz jakieś pytania dotyczące roślin w sypialni, napisz w komentarzu, lub w wiadomości na IG 🙂 Pozdrawiam!

1 Comment

  1. Mostowik Anna. 15 września 2018 at 18:51

    Bardzo ciekawe wiadomości o kwiatach w sypialni. Dziękuję. Pozdrawiam. Dobranoc.

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *