Najlepsze ciasto w Lublinie, a może nawet i w całej Polsce? Zastanawiałeś się jakie recenzje ma nowa kawiarnia Anabilis?

O kawiarni Anabilis w Lublinie słyszałem już od kilku ładnych miesięcy, lecz nigdy nie było mi jakoś po drodze aby do niej wpaść. Bardzo rzadko spędzam czas na starym mieście w Lublinie, gdzie właśnie jest położony anabilis. Miejsce to odwiedziłem po raz pierwszy kilka miesięcy temu i powiedziałem sobie, że to będzie moja ostatnia wizyta. Zamówiłem wtedy pizze, która była hmmm taka zwykła, domowa i kawę. Poza ładnym desingiem wnętrza i bardzo wygodnych kanapach nic w tamtym czasie mnie do tego miejsca nie przekonało.

Od tamtego czasu zaczęło do mnie napływać jeszcze więcej opinii, że kawiarnia jest niesamowita, najlepsza w Lublinie, domowa i przytulna. Jakoś ten opis gryzł mi się z tym, co zobaczyłem w jedno z niedzielnych popołudni. Postanowiłem dać drugą szansę. Na samym wstępie ponownie zachwyciłem się pięknym wnętrzem, z niesamowitymi panelami winylowymi i trochę mniej niesamowitą imitacją betonu na ścianie.

Czułem się tutaj na prawdę dobrze, obsługa była młoda, bardzo sympatyczna, pogodna i na prawdę rozmowna. Zamówiłem sobie kawę – oczywiście latte, kanapkę, ciasto i soczek. Ceny na prawdę były bardzo dogodne i jak na centrum Lublina, bardzo małe.

Ciasto… to było coś niesamowitego, minął już kawał czasu od mojej wizyty, a ja dalej nie mogę zapomnieć tego smaku. Połączenie bezy i malin, to połączenie które chyba wygrało rok 2018, a warto zauważyć, że mamy dopiero styczeń.

Jedyne co czego jestem wstanie się przyczepić to kanapka, bułka była trochę sucha, czerstwa, ale gdy już się przegryzło przez górną warstwę, można było się rozpłynąć w cudownym połączeniu składników. Takie kanapki mógłbym jeść co dziennie na śniadanie, wystarczyłoby… że ktoś by mi je zrobił.

Jedno jest pewne, zrobię wszystko aby tam wrócić i zjeść to ciastko. Było to niebo w gębie. Tymczasem zapraszam was do obejrzenia pozostałych zdjęć, zrobionych prze zemnie w tym cudownym miejscu :)

Było na prawdę smacznie… bardzo się cieszę, że dałem temu miejscu drugą szansę, jeśli nie znaliście wcześniej tej kawiarni, to musicie nadrobić swoje braki :)