Nowoczesna kawiarnia serwująca wyśmienitą kawę, śniadania, torty, przepyszne ciastka i desery, koktajle owocowo-warzywne, lody, sałatki, kanapki.

Tak o tej restauracji piszą jej właściciele. Czy jest to prawdą? Chciałem się przekonać.

W ParZona bywałem wcześniej kilkukrotnie, szybkie spotkania w centrum miasta, przy dobrej kawie. Lecz nigdy nie miałem okazji przysiąść tam na dłużej. Posłuchać rozmów ludzi, poczuć klimat tego miejsca.
W końcu się udało. Postanowiłem zamówić tosty i standardowo ciasto z latte. Ostatnio pytaliście mnie się dlaczego ciągle, wszędzie zamawiam latte. Już tłumaczę. Nie lubię kawy bez mleka, chociaż są wyjątki i nieraz potrafię pić litrami czarną wodę. Na te wyjątki nie pozwalam sobie w restauracjach. Latte zawsze będzie mi smakować, kawa bez mleka już nie.

Ciasto było przepyszne, niesamowitej jakości bita śmietana, która uzupełniała całą kompozycję swoim charakterystycznym smakiem. Tosty hmmm. Jedne z lepszych jakie jadłem, pesto, oliwki, były cudowne.

Tak myślę, że ludzie dorastają z wiekiem do takich rzeczy jak oliwki, brokuły, kawa bez mleka, szpinak i inne dziwne rzeczy, które w młodości wydają się okropne. Mi do szczęścia brakuje polubienie grejpfruta i oliwek. Do tych drugich jeszcze nie raz jestem wstanie się przekonać, ale grejpfruta nigdy nie zrozumiem.

Kawa standardowo dobra, podana w ciekawy sposób w zwykłym kubki. W takim jak pijesz w domu. Dodatkowo przyozdobiona bitą śmietaną z zielonym barwinkiem. Osobiście spotkałem się z czymś takim po raz pierwszy. Czad! Wygląda to niesamowicie.

Klimat ParZona to klimat jaki powinna mieć każda restauracja, obsługa miła, pomocna. Bardzo otwarta, i sympatyczna. Kiedyś wspomniałem w recenzji 2 PI ER, że nie spotkała mnie tam 10 minutowa rozmowa przy zamawianiu kawy. Miałem wtedy na myśli właśnie ParZone. To tutaj stoisz dłużej przy kasie tylko z tego powodu, że rozmawiasz z baristą, a nie, że jest długa kolejka.

Jeśli jesteś z Lublina, albo w niedalekiej przyszłości planujesz go odwiedzić, ta restauracja musi być na mapie turystycznej twojego zwiedzania.