5 zasad zdrowego jedzenia, dzięki którym unikniesz zbędnych kilogramów w święta Bożego narodzenia.

Siadając przy stole Bożonarodzeniowym, wigilijnym czy Nowo rocznym, na pewno będą Cię kusić Twoje ulubione potrawy, które masz na wyciągnięcie ręki. Wiadomo, że nie najesz się samymi oczami, ale postępując według wypisanych niżej wskazówek, masz pewność, że ominie Cię +xxkg na wadze i słabe samopoczucie. Będziesz mógł się cieszyć, jeść i pić wszystko co zapragniesz – oczywiście z umiarem.

1. KONTROLA

Kontroluj się co jesz. Na efekty zapewne pracujesz przez cały rok, nie możesz się podać tak na prawdę w zwykły dzien… Zasiadasz do pełnego stołu również w inne ZWYKŁE DNI, urodziny, imieniny, ślub, pierwsza komunia, zwykłe wyjście do restauracji ze znajomymi.
Jeśli masz ochotę na tort czekoladowy, zjedź tort czekoladowy… ale nie cały, tylko kawałek.

2. TRENING

Jeśli trenujesz na co dzień, trenuj również w święta. Boże narodzenie nie trwa miesiąc, tylko dzień. Spróbuj jeśli nadal jest to możliwe ćwiczyć o ustalonych porach, robić to co zawsze, jeść odpowiednie posiłki. Nie mówię o siłowni, czy innych tego typu miejscach – bo wiadomo, są one zamknięte, ale spacer z rodziną. Jeśli o dziwo spadnie śnieg, wyjdź z rodzeństwem, porzucaj się śnieżkami, zawsze to jakaś aktywność dzięki której będziesz mógł spalić syty obiad.

3. ŚLEDŹ CO JESZ

Nie sugeruje Ci abyś prowadził dziennik posiłków i spisywał kalorie. Miej po prostu mniej więcej świadomość ile już czego zjadłeś i na co jeszcze możesz sobie pozwolić, aby nie przekroczyć wcześniej ustalonej sobie granicy.

4. NIE IDŹ NIGDZIE GŁODNY

Zasadę możesz stosować codziennie. Nie wychodź z domu głodny. Idąc na zakupy, do kina, szkoły, pracy. Wszędzie czyhają na ciebie łatwe, szybkie, drogie i kaloryczne posiłki. Wszystkie KFC i inne fast foody będą Cię kusić dotąd, aż do nich pójdziesz – chyba, że będziesz najedzony.

5. JEDZ POWOLI

Kolejna rada która przyda Ci się na co dzień. Jedz powoli, musisz na to uważać szczególnie podczas Bożego Narodzenia, gdzie przed tobą stoi duża ilość jedzenia. Dosyć, że będziesz mieć możliwość delektowania się każdym kęsem potrawy, to oszukasz swój mózg i jedząc jedną potrawę dłużej, nie będziesz czół “głodu” i pragnienia zjedzenia czegoś więcej.