Miesiąc? Dwa? Ile potrzeba czasu aby otworzyć się do ludzi i zwiększyć sobie samoocenę.

Jeszcze tak nie dawno, około półtora roku temu nie wyobrażałem sobie aby podejść do kogoś ZNAJOMEGO i zacząć rozmowę. Byłem zamknięty w sobie i raczej cichy. Natomiast zawsze byłem uparty i honorowy. Nawet jeśli miałem dostać przysłowiowe wpierdol, a wiedziałem, że mam rację, to nie zmieniałem zdania i wychodziło jak wychodziło.

Kluczem do sukcesu było zaakceptowanie swojej osoby, cała reszta poszła od razu do przodu. Pierwsze zbliżenie z drugą osobą, nowe znajomości, pierwsze prawdziwe przyjaźnie. Wszystko to pozwoliło budować moją samoocenę i otworzyć się na ludzi. W obecnej chwili nie mam problemu z podejściem do nieznajomej mi osoby na środku ulicy, przedstawić się i zacząć rozmowę.

Nie byłoby to możliwe jak bym nie zmienił w sobie również wyglądu, zachowania i stylu bycia. Przestało mnie obchodzić zdanie innych osób, nie ważne co o mnie mówiono, ja to miałem głęboko w dupie i nadal tak jest. Sam wiem jaki jestem i nie przyjmuję ani komplementów, ani hejtów. Chodź nieraz fajnie usłyszeć coś miłego od osoby na której Ci zależy. Chciej.

Wszystko to co opisałem stało się w momencie gdy podjąłem decyzję. Wracając do szkoły we wrzesniu, tzn. idąc pierwszy raz do szkoły we wrześniu, spotykałem starych znajomych którzy nie widzieli mnie przez całe wakacje i od większości słyszałem że ledwo jestem do poznania. Ciągle coś zmieniam, próbuję nowych rzeczy. Pracuję nad swoją osobowością, uczę się, a teraz nawet pracuję nad swoim ciałem. Lecz jedno jest pewne, ze “starego” życia zostało jednie moje imię i nazwisko, teraz jestem inny, co było kiedyś czas zapomnieć.

Archiwalny wpis, który pochodzi ze starego bloga. Oryginalnie został napisany: 24 października 2014