Ludzie umierają, więc nie przekładajmy decyzji, kochajmy ich i szanujmy…

Pewna bliska mi osoba zaraziła mnie dzisiaj muzyką Juana Carlosa Cano. Słuchać jej uświadomiłem sobie, że kiedyś, tam gdzieś, była sobie pewna kobieta… Nazywała się Kasia Markiewicz.

Chorowała ona na raka, a występ w the voice of poland był jej marzeniem. Miała piękny głos i predyspozycję do śpiewania i najważniejsze spełniła swoje marzenie…. Z reguły nie lubię oglądać tego typu programów wg. ramówki. Wolę siąść jednego dnia obejrzeć 3/4 odcinków. Więc gdy tylko zobaczyłem odcinek, z wielkim opóźnieniem, chciałem wejść na jej facebooka i pogratulować, prosto od serca. Wszedłem, jedyne co mogłem zrobić to złożyć kondolencje rodzinie… bo kilka dni wcześniej zmarła.

Wtedy zdałem sobie sprawę, że te kilka dni dużo zmienia, na prawdę miałem potrzebę jej pogratulowania, lecz tego nie zrobiłem i mogę powiedzieć, że żałuję do teraz.
Każdy z nas, na pewno ma jakieś cele w stosunku do innych osób. Skąd wiemy, że jutro już ich z nami nie będzie? Mówili mi zawsze, że nie warto się spieszyć. Gówno prawda, ludzie umierają. My również kiedyś umrzemy. Nie chciałbym aby ktoś z moich bliskich był w sytuacji w której chciał mi coś powiedzieć, zrobić, zabrać mnie gdzieś, a budząc się z chęcią wykonania tej czynności zobaczyć informacje o mojej śmierci.

Jak nie masz uczuć, nie czytaj dalej, nie będzie Cię to interesowało…

Droga Kasi, teraz zwracam się do Ciebie, wiem że to trochę głupie, ale jednak w sumie jestem trochę głupi, więc wybacz, dziękuję Ci, że przekazałaś mi tak cudowną wartość. Dziękuję Ci, że byłem wstanie zrozumieć, że życie ludzkie jest wyjątkowe, a swoje marzenia trzeba spełniać póki mamy na to czas i możliwości. Od tego momentu w którym obejrzałem występ z Twoim udziałem moje życie diametralnie się zmieniło, zmieniło się na lepsze. Jeszcze raz dziękuję i gratulacje ;)

Szanujmy ludzi… i ich kochajmy.

Archiwalny wpis, który pochodzi ze starego bloga. Oryginalnie został napisany: 5 stycznia 2015