Dlaczego warto być tolerancyjnym? Bo ja tak mówię.

Nietolerancja.
Nie rozumiem dlaczego ludzie potrafią być tak nietolerancyjni.
Mimo tego że wszystko staje się bardziej “normalne” dla społeczeństwa, starają się oni odrzucać od siebie jakiekolwiek argumenty dzięki którym mogą zaakceptować inność, albo chociaż zostać neutralni.

Wszyscy są tacy sami.
W moim krótkim życiu, bo mam dopiero 17 lat miałem do czynienia chyba że wszystkim “innym”, poznałem masę osób homoseksualnych, z którymi do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt. Nie widzę w tym nic dziwnego. Owe osoby są takie same jak ty, twój tata czy Twoja babcia.
Nawet pozwolę sobie powiedzieć ze w wielu przypadkach lepsze. Bo osobniki przejawiające braki tolerancji, to osoby zacofane społecznie, które zapewne po zawodówce nawet nie mają pracy, ale nie o tym wpis.

…a może jednak są ludzie lepsi?
Jak już wszedłem na temat tolerancji pod względem orientacji seksualnej, to warto wspomnieć że osoby homoseksualne przeważnie maja mniejszy problem z poznawaniem nowych osób, są otwarte, inteligentne i uczuciowe – owe wnioski wyciągam z moich znajomości, a nie z opowiadań innych. Więc są jak najbardziej prawdziwe!

Próbuj zrozumieć innych!
Lecz tolerancja to nie tylko orientacja. Powinniśmy tolerować wyznanie, ubiór, wygląd. Nie powinniśmy szykanować tylko dlatego, że są oni od nas inni. Powinniśmy raczej ich poznać od “środka” i zrozumieć dlaczego tak jest.
Często osoby otyłe, są np. chore i to od nich nie zależy jak wyglądają. Osoby smutne i samotne, mogą mieć problemy w domu, lub niską samoocenę i brak samoakceptacji.
Wtedy trzeba do nich wyjść z pomocną dłonią, a nie z nich nabijać. Nie każdy jest wstanie zrobić ten pierwszy krok i trzeba to zrozumieć.

Wyciągnij dłoń! Pomóż!
Jeśli masz w szkole/pracy, gdziekolwiek osobę smutną i nie mającą znajomych, podejdź, porozmawiaj, chyba, że jesteś bezuczuciowym zwierzakiem dla którego liczy się tylko opinia innych, a takie działanie przez przypadek może ją naruszyć.
Jak jest tak, to proszę opuść tę stronę i nigdy więcej nie wracaj.

Archiwalny wpis, który pochodzi ze starego bloga. Oryginalnie został napisany: 11 października 2015