Wychodzisz ze znajomymi, o ile ich masz, co trzymasz przez cały czas w dłoniach i dlaczego jest to telefon?

Zepsuję całość. Bo Twoi znajomi są nudni. Nie potrafią zainteresować Cię swoją osobą, w taki sposób abyś się nie nudził.

Czym szybciej to zrozumiesz – tym lepiej dla Ciebie i twojego otoczenia. Przyznaj, sam przed sobą, ile razy w ciągu jednego obiadu, pizzy, czy piwa ze znajomymi, wyciągasz telefon. 2? 3? Spoko, a może on ciągle leży na stole, a ty zerkasz na nowe powiadomienia, które skutecznie rozpraszają Twoją uwagę i automatycznie sięgasz po telefon, aby odpisać na wiadomość, polubić nowe zdjęcie wstawione przez Zuzię, czy chociażby USUNĄĆ te powiadomienia.

Nie łatwiej po prostu schować telefon do kieszonki, torebki? Ewentualnie umówić się z całym gronem aby położyć wszystkie telefony na stole, w jednym miejscu, w taki sposób aby nie było widać ekranów? Jak zadzwoni, to zadzwoni. Jak nie, to przez całe spotkanie będziecie wolni od tego diabelstwa.

Jeśli będziesz się nudził, to po prostu wyjdziesz, coś wymyślisz. Po co się meczyć? Oznacza to, że to nie są odpowiednie osoby z którymi chciałbyś spędzać czas. Jestem tego zdania, że lepiej siedzieć w domu przed kompem, niż na mieście z osobami za którymi nie przepadasz, a wychodzisz z nimi z przyzwyczajenia, lub “bo tak wypada”.

Więc może następnym razem, gdy wyjdziesz gdzieś ze znajomymi, zaproponuj im, że kto pierwszy weźmie telefon do ręki – płaci za wszystkich ;). Jeśli masz spoko ziomków, to przez całe spotkanie będziecie rozmawiać, śmiać się i dobrze bawić – ale bez telefonów :)

Archiwalny wpis, który pochodzi ze starego bloga. Oryginalnie został napisany: 11 stycznia 2016